Archiwum z Czerwiec, 2017

Ogłoszenie.

 

 

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek ,

Już są wakacje lekcje skończone.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka” w Jagodniku oraz rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną pracę i współpracę oraz  życzymy wakacyjnego odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji,interesujących podróży , niezapomnianych wrażeń  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Do zobaczenia po wakacjach. Zarząd stowarzyszenia.

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 23-06-20017r.w Niepublicznej Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17r. Po części artystycznej Pani dyrektor podziękowała gronu pedagogicznemu , wszystkim pracownikom , rodzicom za współpracę oraz życzyła bezpiecznych i słonecznych wakacji. Najzdolniejszym i wyróżniającym się uczniom zostały wręczone nagrody .

 

Basen na wakacjach!

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas I-III do uczęszczania na basen w trakcie wakacji szkolnych.  W miesiącu lipcu zajęcia na basenie odbywać będą się w godzinach od 12.00-13.00 i w dniach: wtorki: 4,11,18,25 oraz w piątki: 7,14,21,28. W sierpniu od godziny: 12.00-13.30, w dniach: wtorki: 1,8,22,29 oraz czwartki: 3.Dzieci chętne na basen zapraszamy na godzinę 11.45 pod  szkołę, skąd będą dowożone autobusem.

Wycieczka do Zatorlandu

21 czerwca 2017 roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole „Jagódka”
w Jagodniku  zorganizowała  integracyjno – relaksacyjną wycieczkę do parku rozrywki „Zatorland” w Zatorze. W pierwszej kolejności oglądnęliśmy pełen wrażeń film o życiu prehistorycznych dinozaurów w kinie 5D. Później  zwiedziliśmy Dom do Góry Nogami, w którym  poruszaliśmy się  chodząc  po suficie, a nad naszymi głowami  unosiły się meble. Następnie  udaliśmy się  do Parku Owadów. Tam zobaczyliśmy olbrzymie ruchome, wydające odgłosy owady. Kolejnym etapem  było zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjne prowadząca  przez las. Podczas spaceru podziwialiśmy  naturalnej wielkości, ryczące prehistoryczne stworzenia. Wychodząc  z parku odwiedziliśmy  Muzeum Szkieletów
i Skamieniałości, gdzie można było zobaczyć niezwykłe okazy skał  mamowych, osadowych i metamorficznych. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu udaliśmy się  ciuchcią do Parku Bajek, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Dodatkowych  atrakcji  dostarczył  wszystkim obszerny lunapark, na którym znajduje się  cała gama urządzeń  rekreacyjnych. Zarówno dzieci jak i  dorośli mogli  wielokrotnie  skorzystać z wielu atrakcji.  Zmęczone, ale uśmiechnięte buzie dzieci  świadczyły  o niezwykle  udanej, pełnej wrażeń i emocji wycieczce.

                                                                                       DSC_0346.JPG

Piknik Rodzinny

W naszej szkole i przedszkolu został zorganizowany piknik rodzinny, którego głównym celem była integracja rodziców, nauczycieli i oczywiście dzieci. Pani dyrektor przywitała wszystkich obecnych i zaproszonych gości m. in. radną sejmiku wojewódzkiego, wójta gm. Cmolas, sołtysa wsi Jagodnik oraz przybyłych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku. Po przemówieniu pani dyrektor zabrali głos przybyli goście, którzy docenili starania Organu , grona pedagogicznego  oraz życzyli wszystkim udanej zabawy . Na scenie w pierwszej kolejności pojawiły się nasze kochane „Jagódki”, które przedstawiły przedstawienie pt. „Daj mi Mamo daj, owocowy raj…”, . Po występie najmłodszych aktorów, przyszła kolej na klasę  ,,O”z wierszem  pt. „Na straganie”  i życzeniami dla wszystkich rodziców. Na zakończenie klasy  I-III wykonały przedstawienie pt. „Nie płacz koziołku…” oraz piosenkę wszystkim dobrze znaną i lubianą pt. „Cudownych rodziców mam”, którą zaśpiewały Gabriela Guźda i  Natalia Róg. Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę którą prowadził Klaun Fred .Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni basenu z łódkami, przepysznych słodkości w postaci lodów, ciasta, owoców i napojów chłodzących oraz kiełbasek z grilla.

Wszystkim , którzy  aktywnie uczestniczyli w zorganizowaniu pikniku serdecznie dziękujemy.

DSC_0067 - Kopia.JPG

Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich

W ramach Obchodów Dnia Dziecka dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” wraz  z klasą ,,O” zostały  zaproszone do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich. Dzieci po raz kolejny świętowały. Mogły bawić się przy muzyce, tańczyć, wysłuchać bajki czytanej oraz oglądnąć bajkę pt. „Bolek i Lolek na wakacjach” w trzech odsłonach. Organizatorzy nie zapomnieli również o słodkim poczęstunku:) Wszystkim serdecznie dziękujemy:)
DSC_0364.JPG

Zawody pływackie

1 czerwca  2017r.   na pływalni OWiR w Cmolasie  odbyły się  Szkolne Zawody  Pływackie Dzieci. Organizatorem konkursu była  Niepubliczna  Szkoła Podstawowa w Jagodniku. Celem zawodów była popularyzacja pływania i  wyłonienie  mistrza w pływaniu z każdej  kategorii.

Kategoria I – klasa  I  (12.5 m – stylem  dowolnym –  grup mieszana) I miejsce   – Karol Lewandowski , II miejsce  – Julia Pakłos, III miejsce – Karol Bujak Kategoria II – klasa II  (25 m – stylem dowolnym – grupa mieszana) I miejsce   – Dawid Guźda, II miejsce  – Wojciech Augustyn, III miejsce – Paulina Posłuszny Kategoria III – klasa II  (25 m – stylem dowolnym – grupa mieszana) I miejsce   – Gabriela Guźda, II miejsce  – Karol Pakłos, III miejsce – Mateusz Sudoł

Zwycięzcy zostali obdarowani  medalami i wspaniałymi nagrodami rzeczowymi w postaci  ręczników, gogli i czepków. Wszyscy otrzymali  pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego.  Dziękujemy  anonimowemu sponsorowi. Szkolne Zawody Pływackie zapewne na długo zostaną w pamięci uczestników. Gratulujemy  zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                      DSC_0255.JPG

Poznajemy najbliższą okolicę.

29 maja 2017 roku w ramach projektu „Poznajemy najbliższą okolicę” przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku wraz ze swoimi paniami udały się z wizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie. Był to ostatni (w tym roku przedszkolnymJ) przystanek w podróży po najbliższej okolicy.

Podczas wizyty przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności wokalne i ruchowo-taneczne, a także recytatorskie. Występy przedszkolaków sprawiły ogromną radość zarówno podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej jak i Domu Pomocy Społecznej oraz pracownikom tychże placówek. Na ich twarzach widniał uśmiech, radość i zadowolenie. Za wspaniały występ dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i soczek (zarówno w WTZ jak i DPS). Otrzymały również cukierki i balony oraz  serdeczne podziękowania od mieszkańców DPS, WTZ oraz pracowników i kierowników placówek. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia budynku WTZ i zobaczyć jak wyglądają poszczególne pracownie – najdłużej zatrzymały się w pracowni plastycznej gdzie pięknie pachniało wytwarzanymi tam mydełkami, a oczy cieszyły przeróżne skrzyneczki, doniczki, pudełeczka wykonane przy udziale uczestników warsztatów. Wszyscy wróciliśmy z tej wycieczki bardzo szczęśliwi i naładowani pozytywną energią. Podziwiamy pracowników obu placówek za codzienny trud, cierpliwość, serce i miłość jaką ofiarowują swoim podopiecznym. Jest to swego rodzaju posługa i poświęcenie więc życzymy wytrwałości i czerpania radości ze swojej pracy. Dziękujemy raz jeszcze  kierownikowi WTZ – Panu Danielowi Jakubowskiemu i dyrektorowi DPS – Panu Zbigniewowi Lubera za przyjęcie naszych przedszkolaków, a wszystkim pracownikom i podopiecznym WTZ oraz DPS za ich życzliwość, uśmiech , za to, że po prostu  są i robią tak wiele dobrego.

DSC_0122.jpg

 

 

 

 

 

„Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 01.06.2017 r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskiej akcji pobicia rekordu w masowym czytaniu książek w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 wszystkie dzieci usiadły na dworze tworząc serce w ramach włączenia się w akcje.  Wszyscy obecni czytali około 15 min wybraną pozycję. Na koniec p. Kasia Lewandowska- organizatorka akcji przeczytała dzieciom bajkę pt. „Alicja w krainie czarów”.

                                                                              DSC_0162.JPG

Dzień dziecka

Dzieci w naszej szkoły i przedszkola w tym szczególnym dla nich dniu otrzymały ogromną niespodziankę,a mianowicie dwie dmuchane zjeżdżalnie, korzystały z trampoliny, kolorowych klocków piankowych i zorganizowanych zabaw na boisku szkolnym. Obchody Dnia Dziecka zakończył ciepły poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek. Wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością co będzie za rok…:)

                                                                             DSC_0105.JPG