Archiwum z Maj, 2017

Międzyszkolne zawody sportowe

24 maja 2017 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku  odbyły się  MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY  SPORTOWE  W PIŁCE NOŻNEJ dla klas I-III. Organizatorem rozgrywek była pani mgr Teresa Babiarz prowadząca kółko sportowe.  Głównym celem było propagowanie  aktywnego spędzania czasu  przez uczniów oraz integracja zespołów.  W rozgrywkach wzięło udział 39 uczniów z terenu Gminy Cmolas: SP Hadykówka, SP Poręby Dymarskie, SP Ostrowy Tuszowskie, NSP Jagodnik. Sędzią podczas rozgrywek był pan Tomasz Augustyn.  Drużyny rozegrały po dwa mecze. Każdy wzbudzał wiele emocji. Na boisku można było obserwować  zaciętą walkę w duchu sportowej rywalizacji. W finale zmierzył się zespół z  Jagodnika  i  Ostrów Tuszowskich. Mecz zakończył się remisem. O wygranej zadecydowały rzuty karne. W rezultacie I miejsce  wywalczył zespół z Ostrów Tuszowskich. II miejsce gospodarze z  Jagodnika, którzy od samego początku byli faworytami, natomiast III miejsce zdobyli zawodnicy z Hadykówki,
a na IV znalazła się drużyna z Porąb Dymarskich.  Sekretarz Gminy Cmolas – Pan Marian Posłuszny wręczył puchary na ręce  kapitanów każdej z drużyn. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Puchary i dyplomy zostały zasponsorowane przez  Prezesa Firmy „Dremex” Stanisława Bruzda.  Impreza zakończyła się  poczęstunkiem w postaci kiełbaski z grilla.  Wszystkim zawodnikom, nauczycielom oraz kibicom dziękujemy za przybycie i świetna zabawę.

 DSC_0266.JPG

Spotkanie z bibliotekarzem

W ramach współpracy między bibliotecznej w dniu 17.05.2017 r. odbyło się spotkanie z p. Ewą Maciąg – bibliotekarzem, pracującym z Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola i cała społeczność szkolna miała przyjemność wysłuchania i poznania specyfiki pracy bibliotekarza dawniej i dziś, historii powstania biblioteki w Cmolasie. Pani bibliotekarz zachęciła wszystkie dzieci do częstego korzystania z zasobnego księgozbioru oraz do uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach organizowanych przez bibliotekę. Na zakończenie spotkania  każdy uczeń i przedszkolak otrzymał zadanie do wykonania oraz słodkości od naszego gościa.

                                                                              20170517_085722.jpg

Wycieczka do Radia Cmolas.

18 maja 2017 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku w ramach projektu „Poznajemy najbliższą okolicę” odwiedziły Samorządowy Ośrodek Kultury i „Twoje Radio Cmolas”. Dzieci miały możliwość zwiedzenia budynku SOK-u dzięki uprzejmości dyrektor ośrodka , która jednocześnie była przewodnikiem po budynku – Pani Edyty Kus – Mokrzyckiej. W czasie wizyty w radio dzieci poznały tajniki pracy dziennikarza radiowego i sami mogli spróbować tego rzemiosła nagrywając własną audycję – wiersz Juliana Tuwima pt. „Okulary”. Poszło im znakomicie – można się było o tym przekonać następnego dnia przed 9 rano, kiedy to na falach „Twojego Radia Cmolas” wyemitowano audycję przedszkolaków.  Wycieczka sprawiła wiele radości i satysfakcji wszystkim uczestnikom.

 

DSC_0309.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Portu lotniczego w Jasionce oraz do parku trampolin

W dniu 08.05 dzieci z naszej szkoły wyruszyły zobaczyć i wysłuchać jak wygląda klasyczny pracowity dzień na lotnisku. Pani przewodnik oprowadziła wszystkich wycieczkowiczów po całym lotnisku. Dzieci mogły zobaczyć startujący samolot. Dowiedziały się w jakim miejscu na lotnisku odbywa się odprawa lotnicza, jakie zwierzęta można przewozić oraz czego nie można zabierać na pokład. Kolejnym punktem wycieczki była straż pożarna pracujący przy lotnisku. Dzieci zobaczyły wóz strażacki specjalnie przystosowany do wypadków lotniczych. Na zakończenie wycieczka wybrała się do parku trampolin FlyPark, w którym, każdy mógł znaleźć coś dla siebie:)

Wyjazd do strażaków.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka ” w Jagodniku wraz z oddziałem „0” 11 maja 2017 roku po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie. Na miejscu przywitał nas dowódca JRG mł. bryg. mgr Robert Głaz oraz wujek jednego z naszych podopiecznych pracujący w tamtejszej jednostce – Pan Michał Halat. Podczas pogadanki dzieci usłyszały o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Utrwaliły sobie numer Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112. Strażacy zaprezentowali również sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki, były to między innymi różnorodne wozy strażackie i sprzęty do gaszenia pożarów i ratowania ludzi i dobytku w sytuacjach zagrożenia. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki, zobaczyć jak wygląda samochód strażacki od środka i usiąść za kierownicą. Największą jednak atrakcją było widowisko z udziałem armatki wodnej i różnych węży strażackich. Następnie każdy przedszkolak mógł sam potrzymać węża strażackiego i spróbować trafić wodą w okienka domku. Atrakcji nie było końca – strażacy zademonstrowali także bardzo szybką akcję wchodzenia po drabinie na wysoki budynek. Na zakończenie przedszkolaki wraz z oddziałem „0” wręczyły dyplomy – podziękowanie. Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za jak zwykle,  mile i aktywnie spędzony czas.

DSC_0138.jpg

Od wierszyka do rysunku.

Cykl zajęć edukacyjnych ,,Od wierszyka do rysunku ”z  dnia 05-05-2017 r.

DSC_0038.jpg

 

GMINNY KONKURS METEMATYCZNY W OSTROWACH BARANOWSKICH

25 kwietnia  2017 roku w Ostrowach  Baranowskich odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”. Niepubliczną Szkołę Podstawową

w Jagodniku reprezentowało dwóch uczniów z kl. III, pod kierunkiem mgr Anny Kuźma.  Spośród 14  uczestników konkursu  Mateusz Sudoł  zdobył III miejsce,
a Karol Pakłos  IV miejsce. Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie  oraz trud włożony w  przygotowanie do konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!