Archiwum z Marzec, 2017

Zawody pływackie

      W dniu 30.03.207 r. w Kolbuszowej odbyły się  Otwarte Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Pływaniu o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej.W zmaganiach wzięło udział 100 zawodników –  uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.Reprezentacja pływaków z naszej szkoły wywalczyła kilka medali uczestnicząc w zawodach na różnych dystansach.Na najwyższym podium stanęli; Karol Lewandowski (dystans 25 m grzbiet) złoto, Wiktoria Borowiec (dystans 25 m grzbiet) złoto, Jakub Borowiec (dystans 50 m dowolny ) srebro. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie Niepublicznej Szkoły Podstawowej .

                                                                                  DSC_0110.JPG

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

W naszej szkole od dnia 27.03- 07.04.2017 r. organizowana jest akcja zbierania elektrośmieci. Opiekunami akcji są p. Ewa Guźda i p. Dorota Terlaga. Zachęcamy do wzięcia udziału.   Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz Szkoły Podstawowej w Jagodniku potrwa do 07-04-2017r.

  Motywacja dla Rodzicow-POBIERZ

    Regulamin akcji  GOE – POBIERZ

    Wszystko o elektroodpadach – POBIERZ

Znalezione obrazy dla zapytania szkole pomagamy swiat oczyszczamy

 

 

 

 

Przywitanie Wiosny :)

Dzień 21 marzec to dzień  żegnania mroźnej pory roku zimy, a witania radosnej, słonecznej wiosny. W naszej szkole od samego rana – z blaskiem słońca, pojawiła się przepiękna wielobarwna Pani Wiosna, która okazała się bardzo szczodrą, ponieważ każdemu dziecku oferowała słodki poczęstunek. Pani Kasia Lewandowska zorganizowała pożegnanie zimy. Dzieci przygotowały wspólnie z nauczycielami Marzannę – zimową pannę, po czym wszyscy – cała szkoła i nasze kochane „Jagódki” wybrali się na uroczyste pożegnanie. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, a klasa „0” wyrecytowała specjalnie na tę okazję przygotowany wiersz.

                                      DSC_0097.JPG

Od wierszyka do rysunku.

Cykl zajęć edukacyjnych ,,Od wierszyka do rysunku ”z  dnia 24-03-2017 r.

 

DSC_0027.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji poczytaj mi proszę 22-03 -2017 r.   – bajki czytała mama Adasia, Pani Justyna Pakłos.

DSC_0183.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Idzie wiosna, wiosna idzie!!!

,,Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.”

Pomimo chłodnej aury za oknem dzieci z naszego przedszkola kolorowo i radośnie przywitały Pierwszy Dzień Wiosny. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej od zmiany dekoracji na oknach i w całej sali z zimowej na wiosenną. Pojawiły się kolorowe kwiaty, motyle oraz wiosenne prace plastyczne przedszkolaków. Grupa „Jagódki” wystroiła się w kolorowe kapelusze, a następnie przywitały wiosnę wierszykami i piosenkami oraz tańcem z kolorową chustą – jakież było ich zdziwienie i radość gdy pojawiła się zielona Pani Wiosna, która oznajmiła, że od dziś zaczyna panowanie w przyrodzie i pogodzie. Zaprosiła dzieci do wspólnego pochodu z kukłą Marzanny. Wraz ze starszymi kolegami i koleżankami ze szkoły przedszkolaki wyruszyły w radosny pochód powitania wiosny. Kulminacją było wrzucenie Marzanny do pobliskiego stawu symbolizując tym samym odejście zimy i odrodzenie przyrody.

Marzanno, Marzanno! Już nie chcemy ciebie! Niech świeci nam słonko na wiosennym niebie!”

DSC_0057.jpg

Poznajemy najbliższą okolicę.

16 marca 2017 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku zwiedziły Urząd Gminy Cmolas, a tym samym miejsce pracy naszych częstych gości –  pana Eugeniusza Galka – wójta Gminy oraz pana Mariana Posłusznego – sekretarza Gminy. Naszym przewodnikiem po Urzędzie był Pan Sekretarz, z powodu służbowego wyjazdu Pana Wójta.. Przedszkolaki miały możliwość odwiedzić wszystkich pracowników Urzędu i zaglądnąć do każdego pokoju. Największe wrażenie zrobiła na dzieciach piękna sala ślubów oraz sala obrad, w której wyraziły głośno swoje potrzeby i marzenia czego z uwagą wysłuchał pan sekretarz. Chłopcom bardzo podobało się w pokoju pana Irka – informatyka Urzędu, który miał wiele komputerów i ciekawych urządzeń. Na koniec przedszkolaki otrzymały słodki upominek i podziękowały za wycieczkę.Następnie udaliśmy się do pobliskiej piekarni SG „SCh” Cmolas po której oprowadził nas Pan Eugeniusz Zięba – kierownik piekarni. Opowiedział dzieciom o pracy piekarza i cukiernika, gdyż panie w piekarni oprócz chleba i bułeczek pieką także wyśmienite ciasteczka i ciasta. Każdy przedszkolak mógł się o tym przekonać próbując słodkich wypieków piekarni. Z okazji dnia piekarza i cukiernika przedszkolaki wręczyły drobny upominek i podziękowały za wypieki, które również na co dzień konsumują w przedszkolu.

   Urząd Gminy i pobliska piekarnia były pierwszym przystankiem w realizacji projektu „Poznajemy najbliższą okolicę” – cykl tych zajęć rozpoczął się w marcu i będzie trwał do czerwca bieżącego roku. Przedszkolaki odwiedzą jeszcze kilka ważnych i atrakcyjnych punktów zlokalizowanych w Gminie Cmolas.

DSC_0129.jpg

Dzień kobiet ,niech każdy się dowie………

„Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek…” Chłopcy z naszego przedszkola pamiętali o swoich koleżankach i razem ze swoją panią przygotowali dziewczynkom niespodziankę – kolorowy kwiatek wraz z życzeniami, a dodatkowo obdarowali dziewczynki słodkim buziakiem                                                                                               Tego dnia dziewczynki miały więcej czasu na zabawę, a chłopcy z wielką chęcią, zaangażowaniem robili kwiaty i starali się być dla koleżanek prawdziwymi dżentelmenami.

20170308_102816.jpg

:)Dzień Kobiet:)

Dzień kobiet jak co roku w naszej placówce obchodzony był bardzo hucznie. Pani Kasia Lewandowska przygotowała, krótki ale treściwy montaż słowno – muzyczny, który miał na celu podkreślenie roli kobiet w  środowisku rodzinnym i społecznym, nie mogło oczywiście zabraknąć nutki humoru. Wszystkie panie w naszej szkole zostały obdarowane pięknymi kwiatami. Był to czas wielu miłych chwil:)

     DSC_0025.JPG

Ogłoszenie.

                                                                    

 16 marca 2017r. (czwartek) w ramach projektu „Poznajemy  najbliższą okolicę” przedszkolaki wybiorą się na wycieczkę  do Urzędu Gminy Cmolas oraz do piekarni GS „SCh” Cmolas.

 

Wyjazd godz. 11:30 planowany powrót około godz. 13:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                     „Poznajemy najbliższą okolicę”

 

Projekt „Poznajemy najbliższą okolicę” ma na celu poznanie najważniejszych punktów zlokalizowanych w Gminie Cmolas – najważniejszych patrząc pod kątem atrakcyjności     i możliwości zwiedzenia przez dzieci przedszkolne. Dlatego swoją podróż przedszkolaki rozpoczną już 16 marca od odwiedzin włodarza naszej Gminy Pana Eugeniusza Galka   w jego miejscu pracy czyli Urzędzie Gminy. Kolejnym punktem zwiedzania będzie pobliska piekarnia GS „SCh”. Następnym przystankiem będzie Gminna Biblioteka Publiczna, którą odwiedzimy w kwietniu. Na miesiąc maj zaplanowana została wycieczka do Samorządowego Ośrodka Kultury oraz „Twojego Radia Cmolas”, w czerwcu odwiedzimy Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz zabytkowy kościółek.

Terminy wyjazdów będą podawane z tygodniowym wyprzedzeniem. Począwszy od miesiąca marca do czerwca bieżącego roku odbędzie się jeden wyjazd w miesiącu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od wierszyka do rysunku.

Cykl zajęć edukacyjnych ,,Od wierszyka do rysunku ”z  dnia 03-03-2017 r.

DSC_0002.jpg

VI Gminny Konkurs Warcabowy

28 lutego 2017 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku  odbył się VI Gminny Turniej Warcabowy  dla klas I – III.   Głównym celem rozgrywek była popularyzacja zabawowej formy spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wśród dzieci, kształtowanie pozytywnych cech charakteru   poprzez sportową rywalizację oraz wyłonienie  mistrza gry w warcaby.

      Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem.  Wzięło w nim udział  20 uczniów z terenu  Gminy Cmolas (SP Cmolas, NSP Jagodnik, SP Ostrowy Tuszowskie, SP Poręby Dymarskie, SP Hadykówka, NSP Ostrowy Baranowskie).  Zawodnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli do każdej rozgrywki. Wykonanie każdego ruchu było decyzją wcześniej przemyślaną
i analizowaną. Dzieci umiały przyjąć zwycięstwo jak i porażkę. Czas spędzony podczas turnieju był okazją do nawiązania nowych przyjaźni.     Podczas rozgrywek wyłoniono  trzech najlepszych uczniów. Mistrzem gry w warcaby został uczeń ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie  – Konrad Wilk.   Drugie i trzecie  miejsce również  wywalczyli uczniowie  ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie: Oskar Czachor i Wiktor Żyła. Nagrody wręczali: Sekretarz  Gminy Cmolas –  Pan Marian Posłuszny, Prezes SRW  „Nasza Wieś” – Pani  Małgorzata Szostak, Pani Dyrektor Dorota Terlaga wraz z organizatorami konkursu Panią Anną Kuźma
i Panią Teresą Babiarz.   Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone
i zapewniły, że przyjadą za rok.

                                                                                                                                                                                                            Nagrody i puchary zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik  „Nasza Wieś” oraz ze   środków zebranych  w ramach  1% podatku przekazane  na „Nasze Jagódki” za 2016r.


                                                                                                                                                                                            Podsumowując  z całą pewnością można powiedzieć, że   turniej warcabowy to  nauka, relaks, ale nie strata czasu.    Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku.

                                                                                      

                                                        

                      DSC_0150.JPG                                                      

                                                                     

 

Jonasz i wielka ryba – teatrzyk w przedszkolu

28-02-2017 r. w przedszkolu wystawiony został teatrzyk pt.,,Jonasz i wielka ryba”.

Przedstawienie wystawiła grupa teatralna ,,EDEN”z Wieliczki.Wszystkie dzieci były zachwycone przedstawieniem.

DSC_0089.jpg