Archiwum z Styczeń, 2017

XV Gminny Festiwal Teatrów i Widowisk

15 stycznia 2017r. podczas uroczystej Galii XV Festiwalu Teatrów w Zespole Szkół w Trzęsówce przedstawienie z NSP w Jagodniku pt. „Dobro zawsze powraca” zajęło I miejsce. Wzięło w nim udział 13 chętnych uczniów z kl. I-III. Wśród wyróżnionych aktorów znalazł się uczeń kl. III Sebastian Wilk, który wcielił się w rolę biednego dziadka Józefa. Dzieci przybliżyły historię królowej, która przeszła przez wieś w stroju żebraczym, ponieważ chciała sprawdzić, czy ludzie są miłosierni. Gabriela, która grała rolę biednej kobiety chodziła od domu do domu prosząc o kromkę chleba.Wszędzie, gdzie tylko się udała spotkała się z nieżyczliwością wśród bogatych ludzi: została przepędzona, poczęstowana spleśniałym chlebem, a nawet obrzucona zgniłymi ziemniakami. Gdy już myślała, że przyjdzie jej umrzeć z głodu, to biedni staruszkowie – Marysia i Józef okazali jej serce i ugościli najlepiej jak umieli. Posłaniec królewski zaprosił wszystkich na zamek. Tam sprawiedliwa królowa postanowiła się odwdzięczyć. Poczęstowała zgromadzonych tym, czym została przez nich obdarowana. Starsi ludzie zaś za dobroć serca zostali nagrodzeni.

Nie bójmy się pomagać, ponieważ „Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca”.
Drodzy rodzice!

Z całego serca dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci do festiwalu,
a Wam kochane dzieci za świetne odegranie swoich ról.
JESTEŚMY Z WAS DUMNI !!!

                                                                                   DSC_0046.JPG

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego „Maska karnawałowa”

Gminny Rodzinny Konkurs Plastyczny „Maska karnawałowa”

20 stycznia 2017 roku w Urzędzie Gminy Cmolas został rozstrzygnięty rodzinny konkurs plastyczny organizowany przez Niepubliczne Przedszkole „Jagódka” pt. „Maska karnawałowa”. Jury w składzie: przewodniczący – Pan Eugeniusz Galek – Wójt Gminy Cmolas, Pan Lesław Budzisz – Z-ca Wójta Gminy Cmolas oraz Pani Justyna Fryc – pracownik oświaty w Gminie  wybrało zwycięzców konkursu. W każdej kategorii wiekowej przyznano I, II i III miejsce, pozostali laureaci zdobyli wyróżnienia. Wszyscy, którzy dotarli do etapu gminnego konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone31 stycznia 2017 roku o godz. 10:30 w Niepublicznym Przedszkolu „Jagódka” w Jagodniku.                                             Zapraszamy wszystkich zwycięzców i ich opiekunów na wręczenie nagród.

Wyniki konkursu;

Grupa wiekowa 3 latki; I miejsce – Wiktoria Guźda Niepubliczne Przedszkole ,,Jagódka”w Jagodniku,II miejsce – Karol Skiba Oddział ,,o”przy SP w Ostrowach Baranowskich, III miejsce – Amelia Kawalec Odział Przedszkolny przy SP w Hadykówa.

Grupa wiekowa 4 latki.I miejsce – Krzysztof Jachyra Niepubliczne Przedszkole ,,Jagódka” w Jagodniku, II miejsce – Anna Wiśniewska Niepubliczne Przedszkole ,,Jagódka”w Jagodniku,III miejsce – Konrad Mokrzycki Oddział,,o” przy SP w Ostrowach Baranowskich.

Grupa wiekowa 5 latki ;I miejsce – Aleksandra Jadach   Niepubliczne Przedszkole Ochronka   Św.Józefa,II miejsce Maja Rzeszutek ,,Oddział,,O”przy NSP w Jagodniku,III miejsce – Paweł Ziętek Oddział Przedszkolny przy SP w Hadykówce.

Grupa wiekowa 6 latki;I miejsce – Anna Guźda Oddział ,,O” przy NSP w Jagodniku ,II miejsce – Kinga Galej oddział,,O” przy SP w Cmolasie,III miejsce – Bartosz Ziółkowski Odział przedszkolny przy SP w Hadykówce.

Wyróżnienie zdobyli;

Michał Wolak, Nikodem Mokrzycki, Hubert Mokrzycki, Patryk Bajor, Kinga Szczęch, Magdalena Rzeszutek, Oliwia Budzińska.

DSC_0096.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto babci i dziadka w przedszkolu.

Z babcią z dziadkiem jest jak w bajce!

19 stycznia 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaśpiewały piękne piosenki, wspólnie powiedziały wiersze, a następnie… Wnuczęta zabrały swoich dziadków w podróż do bajkowej krainy za pośrednictwem przedstawienia pt. „Bajka o niegroźnym smoku”. Wszystkie przedszkolaki zamieniły się w tym dniu w księżniczki, książęta, których strzegli dzielni rycerze. Za prośbą króla i królowej rycerze wybrali się na wyprawę do jamy smoka aby uwolnić więzioną królewnę. Na szczęście smok okazał się bardzo przyjazny i po występie wszystkie dzieci trafiły na kolana do swych dziadków i babć. Specjalnie dla naszych kochanych gości wystąpił uczestnik programu „Mam talent” – ośmioletni pasjonata akordeonu – Michał Stochel.

DSC_0037.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ferie:)

     Podczas ferii nasze dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji m. in. hucznej dyskoteki, wyjazdu na pizze do pizzerii oraz wyjścia na górkę. Wszyscy uczestniczący bawili się wyśmienicie. Dziękujemy za mile spędzony czas.

                                                                                   DSC_0121.JPG

Dzień Babci i dzień Dziadka

W dniu 13.01.2017 r. miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Seniora. Wśród licznych gości znaleźli się pan sołtys Andrzej Gul wraz z małżonką oraz wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek. Nasi uczniowie przygotowali bogaty w humor, życzenia i zadumę program artystyczny nagrodzony gromkimi brawami. Po części artystycznej nadszedł czas na upominki dla naszych gości. Babcie i Dziadkowie zostali poczęstowani słodkościami i gorąca herbatką, po czym rodzice zaprosili seniorów do gorącego dania w postaci domowych krokietów. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości serdecznie dziękujemy! 

                                                                                   DSC_0072.JPG

Zabawa choinkowa

        Dzień 11.01.2017 r. rozpoczął się huczną zabawą klasy „0”, I-III i „Jagódek” . Całą  imprezę prowadził zabawny wodzirej. Dzieci i rodzice spisali się na medal, ponieważ większość bawiących przebrana była w stroje karnawałowe. Impreza zakończyła się poczęstunkiem w postaci pizzy, który był strzałem w dziesiątkę:) serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że za rok znów nas stowarzyszenie czymś zaskoczy! 

                                                                                     DSC_0555.JPG

Człowiek z pasją,

12 stycznia 2017 roku w ramach cyklu spotkań „Warto być człowiekiem z pasją” nasze przedszkole odwiedził młody pasjonat gry na akordeonie – Michał Stochel. Przedszkolaki były zachwycone grą starszego kolegi i przekonały się, że dzieci w ich wieku i starsze też mogą mieć pasje. Nasze marzenia, zainteresowania rozwijają się od najmłodszych lat czego dowodem może być Michał. W wieku 8 lat jego talent i pasję mogło podziwiać wielu ludzi w całej Polsce za sprawą udziału w telewizyjnym programie „Mam talent”. Przedszkolaki bardzo dziękują za mile spędzony czas i możliwość obcowania z muzyką i dźwiękami akordeonu.

 

DSC_0060.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Bal w przedszkolu.

11 stycznia 2017 roku w Niepublicznym Przedszkolu „Jagódka” w Jagodniku odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkie przedszkolaki zamieniły się w cudowne, bajkowe postacie. Zabawę taneczną prowadził Dj. Mariano angażując wszystkich do wspólnej zabawy.

W karnawale, w karnawale same bale!!!Każde dziecko duże, małe, lubi bale w karnawale. Można zmienić się królewnę,w królewicza można też, są cyganki, wróżki, żabki, jest i batman, supermen.

DSC_0508.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urodzinki ,,Jagódek”.

W miesiącu styczniu swoje urodzinki obchodzili ;Julia Piekarska ,Zuzia Magda , Adaś Pakłos ,Hubert Mokrzycki .                Dzisiaj nawet mały smoczek
przyszedł na twój 4 roczek.
Przyjmij więc od niego kwiatka
na te Twoje 4 latka.
Wszystkiego najlepszego!

DSC_0249.jpg

 

 

 

 

 

 

VI Gminny Konkurs Warcabowy

VI GMINNY TURNIEJ WARCABOWY W JAGODNIKU
– NAUKA, RELAKS CZY STRATA CZASU?

Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”

Glen Diman

regulamin-turnieju-pobierz