Archiwum z Listopad, 2016

INFORMACJA.

 

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik „ Nasza Wieś” informuje, że w dniu  16 grudnia 2016 r. w godz.  16:00 – 18:00 Jagodnik 93 odbędą się warsztaty  kulinarno – dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016.
Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

Siedzi na kanapie, w fotelu lub na półce
i martwi się o mnie kiedy jestem w przedszkolu.
Jest przy mnie zawsze, gdy Go potrzebuję.

Zna moje sekrety i z Nim swój świat buduję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminne zawody w pływaniu.

Dzień 25.11.2016r. zaowocował czterema medalami jakimi mogą się pochwalić uczniowie naszej szkoły,a mianowicie: Wiktoria Borowiec- złoty medal (kraul), Jakub Borowiec – brązowy medal (kraul), Dawid Guźda – brązowy medal (grzbiet) i Karol Lewandowski -srebrny medal (grzbiet).  Zawody odbywały się na krytej pływalni    w Cmolasie na dystansie 25 m. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DSC_0532.jpg

Konkurs Literatura i Dzieci Nasze Pasje

W dniu 24.11.2016r. Natalia Róg i Karol Lewandowski   na szczeblu powiatowym konkursu Literatura i Dzieci Nasze Pasje zdobyli wyróżnienia w kategorii recytacja       i piosenka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                        20161124_104732.jpg

Od wierszyka do rysunku.

Cykl zajęć edukacyjnych ,,Od wierszyka do rysunku ”z  dnia 25-11-2016 r.

DSC_0013.jpg

Andrzejki u ,,Jagódek”

                

         24.11. 2016 r. (czwartek) w godzinach 12:00 – 16:30 odbyła  się zabawa andrzejkowa dla przedszkolaków.

 

DSC_0143.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzejki w szkole

Dzień 23.11.2016r. przeminął w atmosferze zabawy i humoru andrzejkowego. Na zabawie nie zabrakło różnych postaci bajkowych m.in. wróżek, Elzy, Dzwoneczka      i wielu innych. Pani Kasia Lewandowska zorganizowała wróżby andrzejkowe             w postaci zabaw o charakterze humorystycznym, a panie z klas  starszych zabawę taneczną.  Andrzejki zakończyły się w dobrym nastroju.

                                                                                     DSC_0005.JPG

Wycieczka do teatru i „Happy jump”

22 listopada 2017 r. kl. I-III uczestniczyła wycieczce do Rzeszowa. Celem wycieczki było ukazanie uczniom atrakcyjnego spędzania czasu wolnego w teatrze, rozwijanie wrażliwości estetycznej wśród dzieci oraz kontakt z żywym aktorem. Po raz pierwszy uczniowie mieli możliwość oglądania i przeżywania spektaklu pt. „Akademia Pana Kleksa” w profesjonalnym teatrze „Maska”. Kolejnym punktem programu była zabawa w parku trampolin „Happy Jump”.
Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiele nowych i ciekawych doznań.

                                                                                       DSC_0007.JPG

Konkurs „Kreatywny recykling”

W konkursie pod hasłem „Kreatywny recykling” wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły.  W etapie szkolnym  wybrano 6 prac,które jury uznała za najładniejsze oraz najbardziej pomysłowe. W dniu 22.11.2016r. został rozstrzygnięty etap gminny,       w którym dwaj chłopcy, z naszej szkoły zajęli: Dawid Guźda  I miejsce i Karol Lewandowski  II  miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!

                                                                                   DSC_0218.JPG

Warto być człowiekiem z pasją,

We wtorek 22. 11. 2016 r. w ramach cyklu spotkań „Warto być człowiekiem z pasją” przedszkolaków odwiedziła para tancerzy ze Studia tańca „Senso” z Rzeszowa. Pani Magdalena Koś oraz Pan Krzysztof  Mendrala opowiedzieli dzieciom o swojej pasji  i  przygodzie z tańcem, którą rozpoczęli jako 12 –letnia dziewczynka i 10-letni chłopiec.  Następnie zaprezentowali jeden z tańców standardowych – Walc wiedeński. Przedszkolaki oraz dzieci z „zerówki”  były pod wielkim wrażeniem występu i same zapragnęły zatańczyć. Tak się zatem stało tancerze zaprosili wszystkich widzów na wspólną naukę tańców, a były to Cha cha oraz Walc. To była niezapomniana lekcja radości poprzez taniec.

DSC_0089.jpg

 

 

 

Ogłoszenie.

18 listopada 2016 r. w godz.  16:00 – 18:00     w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Jagodnik  „ Nasza Wieś”, odbyły się   warsztaty  kulinarno – dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016.
Oferta skierowana była do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia. Brali udział w przygotowaniu  ciekawych potraw np. sałatki  z kaszy, koktajlu, kokosowych kulek ze śliwką itp. Udział w warsztatach był bezpłatny.Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje Podkarpackiemu Bankowi Żywności  za zorganizowanie warsztatów ,Pani prowadzącej Justynie Kłeczek oraz wszystkim uczestnikom za liczny udział.

getattach,mid,5497,mpid,6,min,1,uid,a532c2ffaa18b31e[1].jpg

 

Od wierszyka do rysunku.

Od wierszyka do rysunku – cykl zajęć  edukacyjnych z dnia 18-11 2016 r.

DSC_0002.jpg

Ogłoszenie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo programu operacyjnego pomoc zywnościowa

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje,  że 28 listopada 2016 r w godz. od 16.00 do 17.30 w siedzibie S.R.W.J ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93,wydawane będą jabłka dla podopiecznych naszej organizacji w ramach Podprogramu 2016.

Serdecznie zapraszamy

Warsztaty kulinarno-dietetyczne.

Obraz znaleziony dla: program operacyjny pomoc żywnościowa logo

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik,,Nasza Wieś”informuje,że w dniu 18 listopada 2016 r.w godz 16;00-18;00 Jagodnik 93 odbędą się warsztaty kulinarno-dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016 .
Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy!

getattach,mid,5497,mpid,8,min,1,uid,fb76f37d2b161f17.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podwieczorki świata.

Od września w szkole realizowane są zajęcia kulinarne, na których dzieci uczą się przygotowania podwieczorków.

Tematem zajęć są PODWIECZORKI ŚWIATA.

Prowadzący Dorota Terlaga, stara się pokazać dzieciom,  ze podwieczorki to nie tylko słodkie ciasteczko, a jak ciasteczka… to może z marchewki. Więc przygotowujemy wiele potraw z warzyw i owoców, mąki wieloziarnistej i wielu innych produktów zdrowych. Sami wspólnie dzielimy się doświadczeniami z kuchni naszych rodziców. Uczymy się pięknego nakrywania do stołu.

Bo w naszej szkole zdrowe odżywianie promujemy od lat!

Zapraszamy do obejrzenia galerii, gdzie przekonać się można jakie pyszne przysmaki tworzą małe dzieci.

 foto DOROTA 12.12.2016 220.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminny etap konkursu Literatura i Dzieci „Nasze Pasje”

W dniu 17.11.2016r. uczniowie, którzy przeszli etap szkolny, mieli zaszczyt reprezentować naszą szkole na szczeblu gminnym, byli to: Mateusz Sudoł (recytacja), Natalia Róg (recytacja) i Karol Lewandowski (piosenka). Dwójka z nich,a mianowicie Natalia Róg i Karol Lewandowski wywalczyli III miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie tego konkursu. Powodzenia!

                                                                                       DSC_0321.JPG

Urodziny ,,Jagódek”

W listopadzie urodzinki obchodzili; Tymon Danieluk , Filip Rachwał ,Filip Oleniacz.

 

Dla Kochanej Dziecinki
życzenia na Urodzinki
Poznaj bajek tysiące,
przygód dwa tysiące,
miej buzię wesołą,
promienną jak słońce!

 

DSC_0298.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenie

                  22.11.2016r. (wtorek)  w ramach cyklu spotkań „Warto być człowiekiem z pasją” przedszkolaków odwiedzi Krzysztof  i Magdalena, którzy opowiedzą i zademonstrują swoją pasję – taniec.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 9:00 – 10:00 dlatego proszę rodziców o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godziny 8:30.

 

Święto Niepodległości w szkole

W dniu 09.11.2016r. uczniowie naszej szkoły wykonali program artystyczny związany z nadchodzącym świętem narodowym, a mianowicie Świętem Niepodległości datowanym na dzień 11 listopada. Apel rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem  hymnu narodowego, po  czym uczniowie wykonali bogaty  w pieśni narodowo – wyzwoleńcze program  autorstwa p. Pauliny Rzeszutek. Mieliśmy przyjemność oglądać piękne kotyliony w barwach narodowych. Apel wprowadził nas w prawdziwe przeżycia patriotyczne.

                                                       Dziękujemy!
DSC_0127.JPG

 

,,Od wierszyka do rysunku”

,,Od wierszyka do rysunku”- cykl piątkowych zajęć edukacyjnych z dnia 04-11- 2016 r.

Poczytaj mi proszę.

Dnia  02.11.2016r. bajki dla dzieci czytała  mama Juli – Pani Ewelina Puk.

DSC_0159.jpg

Ogłoszenie.

Kontynuacja cyklu spotkań  „Poczytaj mi proszę!”

02.11.2016r. bajki dla dzieci czytał  tata Tymonka – Pan Barnaba Danieluk.

Znalezione obrazy dla zapytania czytanie przedszkolakom

DSC_0490.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Akcja „Śniadanie daje moc”

Początek listopada zaowocował udziałem całej społeczności szkolnej w akcji „Śniadanie daje moc”. Dzieci mogły własnoręcznie wykonać i zjeść zdrową kanapkę. Każdy miał do dyspozycji szeroka game warzyw począwszy od sałaty masłowej przez rzodkiewkę, pomidory, ogórki świeże oraz kiszone, szczypiorek oraz wiele innych. Opiekunem akcji była p. Katarzyna Lewandowska.

                                       DSC_0038.JPG

Pasowanie przedszkolaków.

Rzecz to wielka niesłychanie,gdy przedszkolakiem się zostanie.

Wiele rzeczy trzeba wiedzieć ,wiele rzeczy trzeba umieć.

Mamy zaszczyt ogłosić, że dnia 31.11.2016 roku po przejściu wymaganych prób dzieci z grupy 3, 4 – latków oraz ich rodzice zostali przyjęci w Poczet Honorowych Członków Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku.

Stało się to za sprawą  pasowania na przedszkolaka, które odbyło się w tym dniu. Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom i przybyłym gościom – Panu Wójtowi Eugeniuszowi Galek oraz Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Panu Zbigniewowi Chmielowiec, to czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Były wiersze, piosenki, tańce oraz trudne pytania, z którymi przedszkolaki poradziły sobie bez problemów. Następnie dzieci złożyły pierwsze w swoim życiu ważne przyrzeczenie. Nadszedł również czas na rodziców, którzy zgodnym chórem odczytali słowa przyrzeczenia wobec swoich dzieci: ZAWSZE MIEĆ W PAMIĘCI, ŻE MOJE DZIECKO JEST UNIKALNYM DAREM.
SŁUCHAĆ UWAŻNIE O CZYM MÓWI I ZAWSZE Z NIM ROZMAWIAĆ.
PAMIĘTAĆ, ŻE KAŻDY CZŁOWIEK UCZY SIĘ NA BŁĘDACH.
DOCENIAĆ W DZIECKU TO, CO W NIM NAJLEPSZE.
PRZYTULAĆ JE.
CIESZYĆ SIĘ JEGO DZIECIŃSTWEM.

Po tej emocjonującej części nastąpiło uroczyste pasowanie przedszkolaków przez Panią Dyrektor, wręczenie dyplomów i upominków przez rodziców… Kilka minut dla fotoreporterów… i można było usiąść z rodzicami do słodkiego poczęstunku.

DSC_0474.jpg                Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na przedszkolaka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od wierszyka do rysunku.

,,Od wierszyka do rysunku”- cykl piątkowych zajęć edukacyjnych.

DSC_0110.jpg

Ogłoszenie

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania pomoc żywnościowa z unii europejskiej

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że 8 listopada 2016r  w godz. od 16.00 do 17.00 w siedzibie SRWJ  ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93,wydawane będą warzywa (marchew i papryka) dla podopiecznych naszej organizacji w ramach Podprogramu 2016.

Serdecznie zapraszamy

 

 

Apel z okazji uroczystości Wszystkich Świętych

W piątek 28.10.2016r. odbył się uroczysty apel z okazji święta, które obchodzone jest 1 listopada, a mianowicie Wszystkich Świętych. Cała społeczność uczniowska, oraz wszystkie osoby pracujące w szkole miały przyjemność wysłuchania programu artystycznego, upamiętniającego ważny dzień w religii katolickiej, jakim jest święto Wszystkich Zmarłych-  autorką była  p. Joanna Dul. Był to czas, w którym każdy z nas mógł, choć przez moment wspomnieć swoich bliskich…

                                                                                         DSC_0399.JPG