Archiwum z Październik, 2016

Konkurs z j. angielskiego Halloween

W dniu 24.10.2016r. został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą dynię halloween. Wszyscy uczestniczy otrzymali nagrody, a opiekunem konkursu była p. Joanna Dul. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok:)

                                                                                      IMG_3689.JPG

Pasowanie na ucznia

W poczet Niepublicznej Szkoły w Jagodniku zostało przyjętych pięcioro uczniów, byli to : Karol Bujak, Adrian Gola, Karol Lewandowski, Julia Pakłos, Aleksander Sudoł. Uczniowie wraz z wychowawcą p. Pauliną Rzeszutek przygotowali bogaty program artystyczny. Każdy pierwszak otrzymał prezent od Stowarzyszenia, Rady Rodziców              i swojego wychowawcy. W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej, który został ubogacony występem uczniów przygotowanych przez           p. Annę Kuźma. Również rodzice mile nas zaskoczyli ponieważ, każda z nas otrzymała pięknego kwiatka i zostałyśmy poczęstowane pysznym tortem przygotowanym z tej okazji.

DSC_0158.JPG

Ogłoszenie

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że dnia 25 października 2016r (wtorek) w godz. od 17.00 do 19.00 w siedzibie SRWJ ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93, wydawane będą artykuły spożywcze dla osób, które dostarczyły skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie i zostały zakwalifikowane ramach Podprogramu 2016.

Serdecznie zapraszamy

 

 

Spotkanie z policjantem.

17 października 2016 r w ramach zajęć programowych ,,Moja Bezpieczna Ziemia”odwiedził nas Pan Policjant – Marcin Janoszek , który opowiedział dzieciom o najważniejszych zasadach ruchu drogowego ,bezpieczeństwie na drodze, placach zabaw i w domu.Krótko również opowiedział o swojej pracy.

DSC_0306.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jnformacja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej

Potrzebującym

 

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy sierpnia 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące
w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca maja 2017 roku w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi ,,Nasza Wieś” osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca maja 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy.

Oprócz wsparcia żywnościowego, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi ,,Nasza Wieś” realizować będzie cykliczne działania na rzecz włączenia społecznego, tj.: Organizacja  różnych imprez i spotkań integracyjnych np. Dzień Seniora, Dzień Kobiet z degustacją potraw, piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Matki oraz pogadanki na temat  zasad racjonalnego żywienia.

O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej
i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania
z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Organizacja może przyjąć oświadczenia od osób kwalifikujących się do pomocy żywnościowej, każdorazowo jednak kwalifikowalność osób weryfikowana będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego Stowarzyszenie Rozwoju Wsi ,,Nasza Wieś” objęła wsparciem żywnościowym 103 osoby. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania aktywizacyjne i na rzecz włączenia społecznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do szkoły muzycznej w Niwiskach.

11 października 2016 roku w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki, który przypadał na 1 października przedszkolaki odwiedziły Szkołę Muzyczną I stopnia w Niwiskach. Szkoła ta mieści się w przepięknie odremontowanej oficynie dworskiej, w której nawet piwnice są przystosowane do zajęć muzycznych. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia tej pięknej szkoły, która skrywała w swych pomieszczeniach cudowne skarby – instrumenty muzyczne. Dzieci były zachwycone szczególne wrażenie robiły na nich pianina, które znajdowały się w wielu klasach, a także saksofon i akordeon. Przewodnikiem po szkole była sama „gospodyni” – Pani dyrektor Dorota Wilk, która z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością opowiadała i demonstrowała grę na różnych instrumentach naszym podopiecznym. Na koniec wizyty udaliśmy się do dworku Hupki gdzie duże wrażenie na dzieciach wywarły organy, na których Pani dyrektor dała mini koncert  oraz klasa perkusji, która mieściła się za salą koncertową Szkoły Muzycznej. Na sam koniec przedszkolaki wraz z Panią Dorotą oraz Panią Agnieszką wzięły udział we wspólnym muzykowaniu i śpiewaniu. Radość dzieci była ogromna, zwłaszcza, że sami mogli na chwilę zamienić się w małych muzykantów. Przedszkolaki podziękowały za wizytę wielkimi brawami i wyruszyły w drogę powrotną do przedszkola. Czas spędzony w szkole minął bardzo szybko ale jestem pewna, że ta forma spotkania z muzyką zapadnie im w pamięci na długu.

 

Wychowawca – Magdalena Wilk.

DSC_0035.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja.

                                            „Poczytaj mi proszę!”

Doceniając ogromny wpływ literatury i głośnego czytania na wszechstronny rozwój dziecka oraz ze względu na zainteresowanie, aktywność i chęć współpracy rodziców – w naszym przedszkolu będzie kontynuowany cykl spotkań „Poczytaj mi proszę!”. W rolę lektorów wcielą się babcie, dziadkowie, mamy, tatusiowie, ciocie…i inni gości gdyż chcemy być przedszkolem przyjaznym rodzinom naszych podopiecznych.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym słowo czytane wpisane jest w codzienną edukację przedszkolną, ale kiedy miejsce nauczycielki zajmuje inny lektor, to czytanie staje się wydarzeniem i sprawia maluchom wiele radości. Naszym celem jest rozbudzanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa i pomoc najmłodszym zrozumieć świat i siebie. Ważne jest aby każde dziecko, bez względu na wiek, miało codzienny kontakt z książką oraz by był obok dziecka dorosły, który mu poczyta. Mamy nadzieję, że głośne czytanie w domu, w przedszkolu stanie się przyjemną rutyną.

Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć  i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Czytając dziecku, przyczyniamy się do tego, że dzieci polubią czytanie i same będą chciały jak najszybciej opanować tę umiejętność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja.

                                           „OD WIERSZYKA DO RYSUNKU”

 

Od 14 października w każdy piątek przedszkolaki  będą poznawać Metodę Dobrego Startu „Od wierszyka do rysunku”  dla dzieci 3,4 – letnich.

Metoda Dobrego Startu została opracowana przez Martę Bogdanowicz  i jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym oraz dla dzieci starszych, których rozwój psychoruchowy przebiega wolniej lub nieharmonijnie. Założeniem Metody Dobrego Startu jest jednoczesne rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych, językowych, dotykowo – kinestetycznych (czucie dotyki i ruchu) i motorycznych oraz ich współdziałania, czyli integracji percepcyjno – motorycznej. Funkcje te leżą u podstaw złożonej czynności czytania i pisania. Celem metody jest także kształtowanie lateralizacji (ustalenie ręki dominującej) oraz orientacji w schemacie ciała i przestrzeni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej

    Początek października zaowocował wyjazdem do Muzeum Etnograficznego                w Kolbuszowej. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić muzeum  oraz przenieść się do czasów odległych w ramach lekcji muzealnych prowadzonych przez przewodników muzeum. Dzieci pisały piórem i rysikiem w klasie szkolnej oraz bawiły się zabawkami z drewna. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

                                                                                           IMG_3565.JPG

Informacja.

Wszystkich zainteresowanych rodziców informujemy ,że od 10-października 2016r.na basenie w Cmolasie odbywać się będą zajęcia sekcji pływackiej .Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki  od godz. 13,40- 15.15.Zajęcia są bezpłatne     Pływanie dla każdego.

   Kontakt z wodą i ruch działają relaksacyjnie, odstresowują. Do tego rozwijają siłę, wytrzymałość i poprawiają koordynację ruchową. Wzmacnia to pewność siebie u dziecka, jak również zapobiega powstawaniu stanów lękowych. Tego rodzaju wysiłek fizyczny ma pozytywny wpływ na serce i płuca u dzieci, a także na kształtowanie kręgosłupa, szczególnie u dzieci z wadami postawy.
Cenną informacją dla rodziców jest fakt że pływanie jest bezpieczne, bardzo rzadko powoduje kontuzje i urazy.
Dzieci bardzo szybko uczą się pływać a optymalnym wiekiem do rozpoczęcia nauki może być już niemowlęctwo.

 

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do skorzystania z przedstawionej oferty.