Archiwum z Wrzesień, 2016

Dzień Chłopaka

Dnia 28.09.2016r. w murach naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Święta wszystkich mężczyzn i chłopców. Część artystyczną wykonali uczniowie z klasy „O”. W  przedstawieniu nie brakowało życzeń, humoru i troszkę rzecz jasna powagi.                               Wszyscy chłopcy zostali obdarowani upominkami.                                   Dziękujemy za mile spędzony czas:)

                                                    DSC_0683.JPG

Wyjazd integracyjny.

 

27.09.2016r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” z Jagodnika wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami wyruszyli na wycieczkę do pięknego, malowniczego miejsca  niedaleko przedszkola – „Rancza Bogaczówka”, które zostało nam udostępnione dzięki życzliwości właściciela Pana Sławka Bogacza. Celem spotkania była integracja dzieci i rodziców podczas wspólnych zabaw,  konkursów i poczęstunku.

Gdy wszyscy uczestnicy pojawili się na „Ranczu” nastąpiło przywitanie się dzieci, rodziców i wychowawcy podczas wspólnego odśpiewania piosenki „Oto palec”, a później… zabawy nie było końca.

Podczas pobytu na „Ranczu” przedszkolaków i ich rodziców zabawiał animator Grzegorz, który rozpoczął spotkanie od zabaw ruchowych przy muzyce, były „tańce połamańce”, zgadywanki przy ognisku, przejście pod liną, zabawa w pociąg. Dzieci były zachwycone mega bańkami mydlanymi oraz malowaniem twarzy. Na zakończenie każdy mały uczestnik otrzymał prezent w postaci niespodzianki wyczarowanej z baloników. Do dyspozycji przedszkolaków była duża polana w środku lasu, na której porozstawiane zostały kolorowe zabawki, mega klocki, tunele, piłki, chusty animacyjne oraz zadaszone miejsce na poczęstunek gdzie można było posilić się pieczoną kiełbaską, ciepłą herbatą (kawą dla rodziców), pączkiem oraz słodkościami przyniesionymi przez rodziców, a także duże ognisko przy którym każdy mógł się rozgrzać przed rozpoczęciem zabawy. Dzieci miały również możliwość zwiedzenia mini zoo, które mieściło się przy „Ranczu”, a także pobiegać po lesie.

Wszyscy uczestnicy spotkania wyjeżdżali zadowoleni  i  uśmiechnięci

Wychowawca oddziału przedszkolnego  mgr Magdalena Wilk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprzątaj wokół siebie.

Przedszkolaki dbają o przyrodę i swoją najbliższą okolicę.W związku z tym wybrali się na sprzątanie pobliskiego lasu.

DSC_0771.jpg

Sprzątanie Świata 2016

Corocznie nasza szkoła bierze udział w akcji Sprzątania  Świata. Klasa „0” wraz              z przedszkolakami wybrali się do pobliskiego lasu, aby go „uporządkować”. Dzieci chętnie zbierały wszelkiego rodzaju śmieci, zwracając przy tym uwagę na bezpieczeństwo. Nauczyciele i dzieci świetnie się bawili i nie brakowało humoru. Dziękujemy za miłe spędzony czas!

                                                                                        DSC_0783.JPG

Wycieczka .

Dnia 16-07-2016r.zarząd Stowarzyszenia zorganizował wyjazd integracyjny dla członków Stowarzyszenia. Celem wycieczki było zwiedzanie Klasztoru Franciszkanów w Kalwarii  Pacławskiej , miasta Przemyśla i Ogrodu Botanicznego w Bolestraszycach  zakończone ogniskiem z pieczoną kiełbaską.  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony dzień na poznawaniu ciekawych miejsc województwa podkarpackiego.

Z poważaniem Prezes  Stowarzyszenia -Małgorzata Szostak.

20160716_134902.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Rok szkolny 2016/2017

Wakacje minęły, zabrzmiał pierwszy dzwonek… W naszej szkole miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017, poprzedzona występem obecnej klasy III przygotowanej przez p. Annę Kuźma. Przedstawienie miała dwojaki charakter, ponieważ zaczęło się od wspomnienia 1 września 1939 roku… drugi  zapraszał            w mury naszej szkoły… Po części artystycznej zabrały głos p. dyrektor Dorota Terlaga  i p. prezes Stowarzyszenia Małgorzata Szostak, które życzyły wielu sukcesów       w wychowaniu i kształceniu młodego pokolenia.

                                                                                       DSC_0488.JPG