Archiwum z Czerwiec, 2016

WAKACJE, JUŻ WAKACJE !

 

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek ,

Już są wakacje lekcje skończone.

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016 wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka” w Jagodniku oraz rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną pracę i współpracę oraz  życzymy wakacyjnego odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji,interesujących podróży , niezapomnianych wrażeń  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja i Zarząd Stowarzyszenia.                                                                                                Do zobaczenia po wakacjach.

 

 

Wycieczka przedszkolaków do Energylandii.

Dnia 23-06-2016 r. dzieci z przedszkola ,,Jagódka ” w Jagodniku wraz z rodzicami wyjechali do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Energylandia to prawdziwa kraina marzeń wszystkich maluchów i nie tylko .Super bawiły się dzieci i ich rodzice. Wyprawa do tej krainy będzie napewno niezapomnianym przeżyciem.

DSC_0039.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Dobiegł końca rok szkolny 2015/2016. wszyscy zebraliśmy się po raz ostatni w murach naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęli uczniowie, którzy kończyli etap edukacyjny           z klasy  trzeciej oraz uczniowie opuszczający naszą szkołę, następnie klasa druga pożegnała swoich kolegów piosenką. Po części artystycznej pani dyrektor Dorota Terlaga oraz pani prezes stowarzyszenia Małgorzata Szostak powiedziały kilka ciepłych słów do wszystkich zebranych życząc bezpiecznych i udanych wakacji, po czym nastąpiło rozdanie świadectw i jakże licznych nagród począwszy od dyplomów za wzorową frekwencję po upominki w postaci książek, piłek, misiów i plecaków.  Nagrodzeni uczniowie na zakończenie całej uroczystości zostali obsypani confetti.
DSC_0159.JPG

 

Wycieczka do Krynicy Zdroju

22.o6.2016r. wyruszyliśmy do Krynicy Zdroju – małego miasteczka położonego            w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy         od muzeum zabawek, w którym dowiedzieliśmy się jak dawniej tworzono zabawki, mogliśmy podziwiać ręcznie malowane, porcelanowe lale czy mebelki wykonane          z drewna. Następnie wybraliśmy się do Muzeum Miniatur Architektury Beskidu Sądeckiego, gdzie można było zobaczyć miniaturki kościółków cerkiewnych wykonanych przez kryniczan. Po zwiedzaniu wszyscy pełni dobrych humorów smakowaliśmy obiadek w Karczmie Regionalnej, następnie nastąpił czas zabawy            w postaci parku linowego i sankostrady. Dzieci i rodzicie bawili się wyśmienicie.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy:)
DSC_0854.JPG

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę”dnia 21-06- 2016 r.czytała Pani Małgorzata Białek i Pani Aneta Guźda.

DSC_0603.JPG

 

Piknik Rodzinny

Nasza szkoła corocznie organizuje imprezę rodzinną pod nazwą Piknik Rodzinny. Jest to, uroczystość mająca charakter integracyjny zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Rodzice, nauczyciele i stowarzyszenie dołożyli wszelkich starań,  aby uroczystość przebiegła na najwyższym poziomie. Całą uroczystość rozpoczęły panie: dyrektor Dorota Terlaga i prezes stowarzyszenia Małgorzata Szostak. Po przemówieniach  i przywitaniu przybyłych gości m.in. Radnej Sejmiku Wojewódzkiego –  p. Ewy Draus, Wójta Gminy Cmolas – p. Eugeniusza Galek, sekretarza Gminy -p. Mariana Posłuszny, Radnego z Jagodnika –  p. Ryszarda Warzocha z małżonką, sołtysa wsi Jagodnik –  p. Andrzeja Gul z małżonką oraz zastępu strażaków z Jagodnika na czele z prezesem p. Eugeniuszem Bańka  i komendantem p. Jakubem Guźda – dzieci z naszej szkoły i przedszkola zaprezentowały program artystyczny  bogaty w wiersze, życzenia i humor. Wszyscy przybyli mogli korzystać z przygotowanego poczęstunku w postaci ciasta, lodów oraz gorących kiełbasek. Na imprezie nie mogło zabraknąć owoców w ramach projektu pt. „Warzywa i owoce w szkole” prowadzonego corocznie w naszej placówce.  Dzieci z tej okazji zaprezentowały przygotowany wiersz oraz wystawę prac plastycznych poświęconej tej tematyce. Po części artystycznej uczniowie wręczyli rodzicom upominki. Stowarzyszenie zadbało o dodatkowe atrakcje dla dzieci a mianowicie; dwie dmuchane zjeżdżalnie, trampolinę, bungee run (współzawodnictwo), gokarty i plac zabaw przy szkole.  Można było skorzystać z przejażdżki wozem strażackim i z pomocą strażaków polać wodą, a także zapoznać się ze sprzętem strażackim. Tatusiowie wraz ze swoimi pociechami rozegrali mecz piłki nożnej, który wzbudził wiele emocji wśród uczestników. Podczas całej imprezy rodziny zabawiał wodzirej dobrą muzyką i konkursami, za które dzieci były nagradzane drobnymi upominkami np. balonami, bańkami mydlanymi itp. Zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili podczas Pikniku. Impreza piknikowa w Jagodniku cieszy się wielkim uznaniem i powodzeniem, dzieci mogą spędzisz czas z najbliższymi integrując się z innymi rodzicami i nauczycielami z naszej szkoły.

Wszystkim dziękujemy:)

DSC_0537.JPG

Spotkanie czytelniczo – integracyjne w Ostrowach Tuszowskich

Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła klasę „0” oraz „Jagódki” na spotkanie integracyjne w Ostrowach Tuszowskich. W ramach spotkania dzieci uczestniczyły        w zabaw z chustą animacyjną, uczyły się tańczyć przy pomocy nauczycieli oraz mogły wysłuchać słowa czytanego przez p. Ewę Maciąg pracownika biblioteki                w Cmolasie. Na zakończenie panie   z biblioteki przygotowały poczęstunek                        dla wszystkich dzieci biorących udział w spotkaniu.                       Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas:)

                                                                                 DSC_0829.JPG

Poczytaj mi proszę.

Dnia 15-06-2016 r.w ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę”czytał dziadziuś Filipka  Pan Jan Magda. 

DSC_0253.JPG

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji poczytaj mi proszę 08-06-2016 r.   –     bajki czytała mama Oli , Pani Anna Sumara.

DSC_0007.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rostrzygnięcie konkursu „Najlepszy czytelnik roku”

Konkurs pod hasłem „Najlepszy czytelnik roku” trwał od października 2015 r. do maja 2016 r. Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 31 maja 2016 roku     o godzinie 11. Dzieci z chęcią uczestniczyły w konkursie. Pomimo wielu konkurentów    I miejsce zajęli Klaudia M. i Dawid G., II miejsce Paulinka P., III miejsce Filip N.      oraz wyróżnienia Maja Cz., Wiktoria B., Marcelina K., Paulinka S., Zosia B.  Wszyscy biorący udział otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy wszystkich do wypożyczania i czytania książek.

 DSC_0349.JPG

Poznajemy zawody naszych rodziców.

W piątek 10 – 06- 2016 r. o swojej pracy – kierowcy opowie i zademonstruje tata Ani  – Pan Łukasz Wiśniewski.

 

 

DSC_0170.JPG

 

Pan Łukasz Wiśniewski, który zechciał opowiedzieć o swoim zawodzie i zademonstrować przedszkolakom narzędzie swojej pracy – samochód ciężarowy – jest pracownikiem firmy CMOL – FRUT z Cmolasu. Pragniemy zatem podziękować Panu Stefanowi Wrzask właścicielowi firmy za udostępnienie  swojego pojazdu i sprawienie przez to ogromnej radości naszym podopiecznym, które miały możliwość przejażdżki tym pięknym ciągnikiem siodłowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka w Ostrowach Tuszowskich.

Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Cmolasie dnia 06-06-2016 r. zorganizowała dla naszych wychowanków z Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka „spotkanie z okazji dnia Dziecka w Centrum Edukacji Ekologicznej Puszczy Sandomierskiej w Ostrowach Tuszowskich. Dla dzieci przygotowano różne ciekawe zabawy przy muzyce ,z chustą animacyjną ,czytanie bajek oraz słodki poczęstunek .Wszyscy świetnie się bawili. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas.

DSC_0751.JPG

 

 

 

 

 

,,Najlepszy czytelnik roku”- konkurs.

Nasze przedszkolaki brały udział w konkursie czytelniczym pt. „Najlepszy czytelnik roku”, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Cmolasie. Konkurs trwał od października 2015 r. do maja 2016 r. Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 31 maja 2016 roku o godzinie 11. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 I miejsce – Hubert Mokrzycki .

II miejsce – Karolina Maciąg.

III miejsce – Aleksandra Sumara i Ewelina Pachucka.

Wyróżnienie;

Filip Fryc,Maciej Wilk, Aleksandra Pszeniczny.

DSC_0297.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień dziecka w przedszkolu.

Dzień Dziecka to wyjątkowo lubiany i oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci, a jak tych dni jest więcej…? Tak, to możliwe w „jagódkowym ” przedszkolu Dzień Dziecka obchodzony był już 25 maja kiedy to przedszkolaki ochoczo rzuciły się w wir zabawy. Była muzyka, balony, bańki mydlane, trampolina, samochodziki … ale największą atrakcją tego dnia była dmuchana zjeżdżalnia „Nemo”. Zabawy nie było końca, a żeby dzieciom nie brakło sił i energii do dalszej zabawy otrzymały słodkości i kiełbaskę z grila. Kulminacją atrakcji z okazji Dnia Dziecka było wystąpienie – w dniu 1 czerwca – magika oraz wspólna zabawa z balonami, a także słodki poczęstunek i zdrowy sok owocowy, który dodał energii do dalszych zabaw w sali i na przedszkolnym placu.

Wszystkiego najlepszego kochane przedszkolaki nie tylko od święta ale także na co dzień.

DSC_0251.JPG

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

Dnia 01-06-2016 r.w ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” wiersze Mari Konopnickiej czytała Pani Ewa Guźda.

DSC_0364.JPG

Dzień Dziecka:)

     W naszej Szkole hucznie obchodzono Dzień dziecka. Dzieci mogły korzystać             z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni trampoliny, placu zabaw i boiska szkolnego. Nauczyciele przygotowali specjalnie dla nich zawody w postaci toru przeszkód oraz rozgrywki w piłkę nożną. Ten dzień na pewno dzieci zapamiętają ponieważ miały również okazję obejrzeć pokaz iluzji wykonany przez Pana Iluzjonistę. W ramach podwieczorku zorganizowany został grill z gorącymi kiełbaskami. Wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci soczków i słodkości.

Miło będzie wspominać ten dzień!!!

 DSC_0125.JPG