Archiwum z Maj, 2016

Warto być człowiekiem z pasją.

     W ramach cyklu spotkań „Warto być człowiekiem z pasją”  3 czerwca 2016 roku (piątek)  przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku odwiedzą pasjonaci zabytkowych pojazdów militarnych  Pan Krzysztof  i Pan Bogdan Myszka , którzy krótko opowiedzą o swojej pasji i zaprezentują odrestaurowane przez nich pojazdy wojskowe.

DSC_0593.JPG

Warto być człowiekiem z pasją.

 

„Warto być człowiekiem z pasją”

W naszym przedszkolu organizujemy spotkania z bliskimi w ramach cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”, „Poczytaj mi proszę”, których celem jest poznanie różnorodnych zawodów wykonywanych przez rodziców oraz wspólne obcowanie z bliskimi podczas głośnego czytania bajek i utworów dla dzieci, a także zachęcanie bliskich i mieszkańców naszej Gminy do nawiązywania współpracy z przedszkolem. Od września ruszy kolejny cykl spotkań, tym razem przedszkolaki będą poznawać ludzi z pasją „Warto być człowiekiem z pasją”. Namiastką i takim wstępem do tych spotkań będzie już teraz (3 czerwca 2016r.) wizyta pasjonatów – miłośników pojazdów militarnych.

Nieważne, kto ile ma lat i co jest jego hobby – ważne, że sprawia ci to radość i czujesz się z tym dobrze. Warto być człowiekiem z pasją. Bardzo ważne jest aby mieć pasję, bo dzięki temu nasze życie nabiera kolorów i jesteśmy szczęśliwsi. Nie ma chyba nic smutniejszego i nudniejszego niż osoby pozbawione zainteresowań. W dzisiejszych czasach coraz bardziej z baraku pasji/zainteresowań dzieci uciekają w świat telewizji i komputera – pokażmy naszym dzieciom, że można żyć ciekawiej. Jako wychowawca chcę – w ramach tych spotkań i poprzez zapraszanych ludzi z pasją – pokazać dzieciom, że warto mieć to swoje „coś” – które pozwala na oderwanie się od schematyczności oraz daje radość, uczucie szczęścia i spełnienia. Spotykając ludzi z pasją ma się możliwość do rozwijania samego siebie, robienia i doświadczania coraz to nowych rzeczy. Pasją dziecka nie musi być to, co pasjonuję mamę czy tatę. Gdy hobby dziecka odbiega od wyobrażeń rodziców należy je uszanować i być cierpliwym. Dziecięce zainteresowania szybko się zmieniają ale warto aby je miało i pozwólmy im odnaleźć swoją pasję.

„Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem”

 

                                                                                               ROZWIJAJ PASJE       

 

 

 

Konkurs z j. angielskiego

W dniu 20.05.2016 odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski  z j. angielskiego           pt. „ Młody recytator – Artysta” w Szkole Podstawowej w Przedborzu. Naszą szkołę reprezentowała uczennica trzeciej klasy – Marcelinka Kozioł, która zaprezentowała wiersz pt. „Saw my teacher on a Saturday”, zdobywając dzięki temu wyróżnienie. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany, zatem serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów !

IMG_3043.JPG

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę ”25-05-2016 r. wiersze Marii Konopnickiej czytała mama Wiktorii Pani Elżbieta Magda.

DSC_0033.JPG

Konkurs plastyczny w j. angielskiego

Miło nam poinformować, iż dzieci z oddziału ‘0’ naszej szkoły zdobyli wyróżnienie     w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z Języka Angielskiego pt. ‘Hi, hello, good morning’ organizowanym przez Przedszkole nr 214 w Warszawie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej związanej tematycznie         z dowolnym, wybranym przez siebie krajem anglojęzycznym oraz stworzenie hasła reklamującego ten kraj. Nasi uczniowie przygotowali pracę przedstawiającą Operę      w Sydney. Poniżej kilka zdjęć z etapu realizacji, a także link do strony internetowej przedszkola, gdzie można zobaczyć wszystkie wyróżnione prace.

http://www.p214.pl/

                                                                                   aaa1.JPG

Festiwal Piosenki

  19 maja nasi uczniowie z klasy I i II mieli przyjemność reprezentować naszą szkołę  w Powiatowym Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży w SOK W Cmolasie.                                                  W eliminacjach solistów wzięli udział:                                      Natalia R. z kl.II, Dawid G. z kl.I, Paulina S. z kl.II

5 czerwca odbył się finał podczas, którego zaprezentował się zespół złożony z:
Marceliny K. z kl. III
Gabrieli. G. z kl. II
Wiktorii B. z kl.II

Dziękujemy Wszystkim za udział:)

Poznajemy zawody naszych rodziców.

20.05.2016 r.- o swojej pracy sprzedawczyni opowiadała nam mama Oli – Pani Ewa Pszeniczny ,którą odwiedziły przedszkolaki w miejscu pracy  w pobliskim sklepie.

DSC_0453.JPG

Poczytaj mi proszę.

Dnia 18-05-2016 r. – w ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” utwory Mari Konopnickiej czytała ciocia Filipka i Oli ,Pani Małgorzata Szostak.

DSC_0045.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie:)

W czwartek 12.05.2016r. klasa „0” wraz z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka”  miała przyjemność poznać pracę strażaków od „wewnątrz”. Panowie strażacy chętnie opowiadali jak wygląda ich praca oraz oprowadzili naszą grupę po całym budynku straży. Było to niesamowite doświadczenie. Na zakończenie dzieci wraz z wszystkimi paniami ciepło podziękowały za miłe przyjecie oraz wręczyły podziękowanie i  upominki wykonane przez nasze pociechy, po czym panowie zaprosili do gorących kiełbasek przygotowanych przez Stowarzyszenie. Wszystkim minął czas w miłej atmosferze i wesołym gronie.

Dziękujemy:)

DSC_0068.JPG

Wycieczka przedszkolaków do Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka ” w Jagodniku wraz z oddziałem „0” 12 maja 2016 roku wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie.Na miejscu przywitał nas dowódca JRG mł. bryg. mgr Robert Głaz oraz wujek jednego z naszych podopiecznych pracujący w tamtejszej jednostce – Pan Michał Halat. Bardzo życzliwi panowie strażacy zademonstrowali naszym przedszkolakom jak szybko po usłyszeniu alarmu potrafią zjechać z długiej rury i ubrać się w cały ekwipunek potrzebny na akcję ratowniczo – gaśniczą – to zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Podczas pogadanki, którą prowadził dowódca dzieci usłyszały również o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Utrwaliły sobie numer Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112.  Strażacy zaprezentowali również sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki, były to między innymi różnorodne wozy strażackie i sprzęty do gaszenia pożarów i ratowania ludzi i dobytku w sytuacjach zagrożenia. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki, spróbować podnieść butle z powietrzem, zobaczyć jak wygląda samochód strażacki od środka i usiąść za kierownicą. Największą jednak atrakcją było widowisko z udziałem armatki wodnej i różnych węży strażackich. Następnie każdy przedszkolak mógł sam potrzymać węża strażackiego i spróbować trafić strumieniem wodnym w okienka domku. Atrakcji nie było końca – strażacy zademonstrowali także bardzo szybką akcję wchodzenia po drabinie na wysoki budynek – w tym momencie nawet panie opiekunki były pod wielkim wrażeniem. Na zakończenie przedszkolaki wraz z oddziałem „0” zaśpiewali w podziękowaniu piosenkę, wręczyli dyplomy i drobne upominki, a później odbyło się wspólne grillowanie. Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za mile i aktywnie spędzony czas.

DSC_0153.JPG

 

Z okazji obchodzonego 4 maja Święta Strażaka   w imieniu całej społeczności Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku chcemy podziękować za działalność ratowniczą oraz bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

Życzymy Wam by służba jaką pełnicie była zawsze źródłem osobistej satysfakcji   i społecznego  uznania.                                   Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,Dyrektor i Grono Pedagogiczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

Dnia 11-05-2016 r. – w ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” bajki czytała babcia Majeczki, Pani Grażyna Magda.

DSC_0114.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akademia – 3 maj.

29 kwietnia uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielką Panią mgr. Joanną Dul przygotowali apel z okazji 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja .W ramach obchodów Narodowego święta odbył się też pochód  z flagami ulicą naszej miejscowości .Na tą uroczystość zostały  zaproszone również przedszkolaki z Przedszkola,,Jagódka”.Organizatorom serdecznie dziękujemy.

DSC_0279.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

Dnia 04-05- 2016 r.- w ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” bajki dla dzieci czytała mama Oliwki ,Pani Dorota Terlaga.

DSC_0034.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji

29 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w apelu z okazji 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. Apel przygotowała pani Joanna D. wraz z uczniami z klas II – III. Każdy uczeń miał przygotowany kotylion  w barwach narodowych. Wszyscy uczniowie solidarnie ubrani byli na biało – czerwono oraz wzięli udział w pochodzie z flagami.

DSC_0290.JPG

Strażak w przedszkolu.

W ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody naszych rodziców” dzieci z naszego przedszkola odwiedzili strażacy: tata Karolinki – Pan Piotr Maciąg,  tata Michałka – Pan Łukasz Wolak oraz wujek Huberta – Pan Michał Halat.                                               Podczas wizyty, która miała miejsce 29 kwietnia 2016 roku przedszkolaki poznały z opowieści strażaków tajniki ich pracy, ubiór, akcesoria potrzebne każdemu strażakowi podczas akcji ratowniczych. Jednak największe wrażenie na przedszkolakach robił widok wozu strażackiego oraz sprzętu do gaszenia pożarów. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm, trzymać wąż strażacki tryskający wodą oraz przejechać się wozem strażackim. Efektownym widowiskiem było również użycie w trakcie przejażdżki sygnału dźwiękowego i świetlnego. Na pożegnanie w ramach podziękowań przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Jestem zuch” oraz wręczyły dyplomy i upominki dla swoich tatusiów i wujka.Strażacy również odwdzięczyli się za zaproszenie dyplomami „Małego strażaka” dla każdego dziecka  i zrobili pamiątkowe fotografie.  To było wspaniałe i pouczające spotkanie, które długo pozostanie w pamięci przedszkol

DSC_0326.JPG